Przedszkole nr 102
we Wrocławiu

53-641 Wrocław

ul. Litomska 11

Tel: 71 798-67-49

sekretariat.p102@wroclawskaedukacja.pl
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O nas

O nas

                                  

Nasze przedszkole należy do Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie! Już dziewięć edycji promujemy zdrowy styl życia starając się stworzyć środowisko, w którym wszyscy jego uczestnicy (personel, dzieci, rodzice) podejmują starania aby poprawić swoje samopoczucie, coraz to lepiej i skuteczniej dbać o zdrowie swoje i innych, a także uczyć się zdrowego stylu życia.

Lokalizacja przedszkola


Przedszkole znajduje się na osiedlu Szczepin w dzielnicy Stare Miasto. Dobre usytuowanie przedszkola ułatwia nam organizację różnorodnych wycieczek i spacerów. Często więc odwiedzamy zabytkowe zakątki Wrocławia, w których dzieci mogą podziwiać jego uroki, poznawać historię i kuturę, przenosić się w bajkowy świat wrocławskich legend.





Budynek i ogród przedszkolny


Obiekt, w którym mieści się nasze przedszkole powstał w latach 70-tych z przeznaczeniem na przedszkole. Był to wtedy najnowocześniejszy budynek tego typu we Wrocławiu.

Na parterze znajdują się sztnia, dwie sale dziennego pobytu dla dzieci młodszych oraz hol, w którym mieszczą się tablice informacyjne dla rodziców. W ciągu całego roku szkolnego prezentowane są na nich prace plastyczne dzieci. Jest to również miejsce gdzie organizowane są ogólnoprzedszkolne i międzyprzedszkolne wystawy twórczości dziecięcej.

Pierwsze piętro to: kuchnia, w której przygotowywane są smaczne, domowe posiłki, hol i trzy sale dziennego pobytu dla dzieci starszych. Na pierwszym piętrze znajduje się również gabinet metodyczny, w którym znajdują się liczne pomoce dydaktyczne. Posiadamy również bogatą w literaturę bibliotekę przedszkolną oraz garderobę strojów i rekwizytów, które pomagają nam uatrakcyjnić zajęcia edukacyjne i uroczystości przedszkolne.

Budynek przedszkony otacza duży, zadrzewiony ogród, w którym dzieci nie tylko bawią się, wypoczywają, korzystają ze świeżego powietrza, ale jest to także niejsce gdzie odbywają się festyny, zajęcia plenerowe, zawody sportowe.


NASZA MISJA


Wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem, możliwościami rozwojowymi w relacjach z środowiskiem społecznym, kulturowym i przyrodniczym.Budzenie zaciekawienia światem i ludźmi, rozbudzanie spostrzegawczości, wrażliwości i wyobraźni. Rozwijanie kreatywności i aktywnosci społecznej dziecka.

Absolwent Przedszkola nr 102


Mały obywatel wyrastajacy w poczuciu akceptacji i tolerancji, dbajacy o zdrowie, ciekawy świata, kreatywny, tożsamy ze swoją kulturą i przynalężnościa regionalną.

 

 


Pliki do pobrania

NA GÓRĘ